Başkan Savaş: Hatay’da milli kimlik taşıyan birinin kazanması istenmiyor

HATAY (İGFA) –Hatay’da çeşitli mahalleri ziyaret eden Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş, sivil toplum kuruluşları, esnaflar, iş insanları, muhtarlar ve vatandaşlarla bir ortaya geldiği toplantılarda Büyükşehir’inyatırım ve hizmetlerine değinerek yeni periyotta hayata geçirecekleri projelerden bahsetti.

31 Mart Lokal Seçimleri’ne yönelik sandık güvenliği ihtarında bulunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Haklı olmak yetmiyor, çaba etmek de gerek. Çizelgelere son oyumuz işlenene kadar takip etmeliyiz. Tutanakları kesinlikle temin edip saklamalıyız. Halk olarak uydurma seçmenlere karşı uyanık olmalıyız. Sandıklara sahip çıkmalıyız.” diyerek vatandaşları bu hususta şuurlu olmaya ve hassas davranmaya davet etti.

Hatay’ı birleştiren ve Hatay’da huzur ortamını sağlayan biri olduğunun altını çizen Lider Savaş, “İktidar onlarca vaatte bulundu. Birçoklarını gerçekleştiremeyince halkımız da artık bu vaatlere kanmıyor. Umutlandırarak oy alamayacağını anlayan iktidar artık de korkutarak oy alma kaygısına düştü. Endişeyle bizi sandıkta teslim almaya çalışıyorlar. 31 Mart’ta halkımız gerekli karşılığı verecektir.” açıklamalarında bulundu.

Belediye Başkanlığı periyotlarında ilçeye yapılan alt ve üstyapı çalışmalarında değerli yol kat ettiklerini ileten Savaş, 14 ilçe üzere Payas’a da eşit ve adil bir şeklide hizmet ettiklerini söyledi.

Savaş, konuşmalarında sık sık Hatay’ın jeopolitik ve jeostratejik kıymetine vurgu yaparak, Hatay’da istihbarat üniteleri ve elemanlarının ağır çalışmalar yürüttüğüne, Hatay’da ulusal kimlik taşıyan birinin kazanmasının da istenilmediğine dikkati çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir