Dursun Özbek: Galatasaray çok zor bir dönemden geçiyor ama ümitsiz değiliz; tünelin sonundaki ışığı görüyoruz

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılıların çok güç bir periyottan geçtiğini belirterek, “Ben ve grup arkadaşlarımız ümitsiz değiliz. Zira tünelin sonundaki ışığı görüyoruz. O ışığa ulaşmak için hiç durmadan çalışıyoruz” dedi.

Galatasaray aralık ayı divan kurulu toplantısı Nef Stadyumu Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Galatasaray çok sıkıntı bir periyottan geçiyor. Fakat ben ve takım arkadaşlarımız ümitsiz değiliz. Zira tünelin sonundaki ışığı görüyoruz. O ışığa ulaşmak için hiç durmadan çalışıyoruz. Ehemmiyet verdiğimiz projelerimizin başında Mecidiyeköy’deki rezidans projesi geliyor. Bu projenin geliriyle bankalar birliği mutabakatının oluşturduğu yükten kurtulmanın birinci adımını atacağız. Her fırsatta size bilgi vermeye ve bankalar birliği ile yapılan mutabakatın bize ne getirip, götürdüğünü anlatmaya çalışıyorum. Bu faiz sarmalından çıkamazsak kimse kusura bakmasın, torunlarımıza gelecek olarak bırakamayız. Mecidiyeköy’deki rezidans projesinden getirilecek fonun, Florya ve Kemerburgaz projelerimize bir motor olacağını sizlere belirtmek istiyorum. Bu projelerin hızlandırmasını da sağlayacaktır. Hazırlıklarımız devam ediyor. Tüm Galatasaraylıların bu projeye takviye vermesinin çok değerli olduğunu tabir etmiştim. Projelerimiz beklentinin üzerinde dayanak ve talep var. Bugün bu projenin yüze 70’ini satışa sunuyoruz. Kalanları daha sonra daha düzgün fiyatla satmak üzere koruma edeceğiz. Aslan üzere başladık, birebir formda de sonunu da getireceğiz. Bu projede olduğu üzere Galatasaray’ın ismi hangi projede varsa muvaffakiyet da oradadır. Bu da Galatasaray’ın büyüklüğü, Galatasaray’ın Türkiye için kıymetli bir kurum olduğunun göstergesidir. Mecidiyeköy’deki rezidans projesinden 1 milyarın üzerinde bir fon oluşturmayı bekliyoruz. Bu fonla hem Florya’daki projemiz hem de Kemerburgaz’daki projemiz hem de adadaki projemiz hayat bulacaktır. Mecidiyeköy’deki Leo rezidans, 186 tane 1+1 ve 2+1 oluşan rezidans projesi. Altında da Büyükdere Caddesi’ne açılan 5 tane dükkan var. Bunların satışı için harekete geçmiş bulunuyoruz. Nevita şirketiyle iş birliğimiz var. Bilhassa yabancılara satış çok kıymetli. Onları organize eden bir şirket olduğundan ötürü iş birliğimiz var” diye konuştu.

Kemerburgaz ve Florya projeleri hakkında birliği veren Lider Özbek, “Diğer projelerimizden biri Kemerburgaz’daki Metin Oktay Tesisleri. İnşaat tüm süratiyle devam ediyor. Çok kısa bir müddet sonra temel atmada buluşacağız. Kemerbugaz’ın değerini vurgulamak istiyorum. Futbolumuzun beşiği olan Florya, 45-50 sene önce ağabeylerimiz tarafından yapılmış. Yapıldığı vakit Türkiye’nin en değerli tesisiydi. 45 yıldan beri bir çivi çakılmadı. Artık eski tesis olan gündemde duruyor. Kemerburgaz’a Galatasaray Spor Kulübü’nün bilhassa futbol ekibinin ve altyapısına harikulade bir muhtaçlığı var. Florya projemiz var. Emlak Konut’a ilişkin 40 dönüm yerin satın alınmasıyla hayata geçecek proje. Sonuna geldik. İnşallah kısa bir mühlet sonra bu muştuyu vermek istiyorum. Adayı bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönem hizmete kısmen açtık. Öteki kısmını dönem bittiğinden itibaren yapacağımızı söyledik. O çalışmalarımız da devam ediyor. Yakında oradaki faaliyetleri de gözlemeyeceksiniz. Önümüzdeki dönem adanın tümü hizmet verecek formuna gelecektir” halinde konuştu.

“Spor salonu, Galatasaray’ın olmazsa olmaz projelerinden birisi”

Spor salonu projesinin Galatasaray’ın olmazsa olmaz projelerinden biri olduğunu vurgulayan Özbek, “Göçebe üzere, erkek basketbolu her gün farklı bir yerde oynuyor, bayan basketbolu diğer bir yerde oynuyor. Judomuz değişik bir yerde. Vahim bir dağılmışlık var. Bunun giderilmesi lazım. Galatasaray idaresi ve üyeleri bu meseleleri çözmek zorundadır. Biz yönetim kurulu olarak bunların hepsinin başlamasını sağlayacağız. Bu projeler kısa vadeli projeler değil. Biz temelini atacağız, bizden sonraki idarelerin de bu projeleri devam ettirmeleri gerekir. Biz Galatasaray’ı miras olarak bırakmak istiyorsak o denli bir Galatasaray’ı miras olarak bırakmamız gerekiyor. Daha düzgününü yapmak boynumuzun borcu” ifadelerini kullandı.

Kulübü, mali açından güçlü, sürdürülebilir bir sportif muvaffakiyete sahip, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmek istediklerini söyleyen Lider Dursun Özbek, “Sadece idare kurlunu başarabilir mi? Hayır. Elinden gelen her şeyi yapsa da, takviye vermezseniz bu işin içinden çıkamayız. Biz çalışıyoruz, Galatasaray’ı daha yükseklere taşımak için çalışıyoruz. Gayemiz birebir. O vakit hedefimiz aynıysa bizimle birlikte hareket etmemizin dışında akla ne gelir. Tüm üyelerimize ve Galatasaraylılara sesleniyorum, Galatasaray’ı geleceği taşımak için ne katkılar vereceğimizi konuşmalıyız. Cumhuriyetimizin 100. yılında Galatasarayımızın her vakit olduğu üzere spor topluluğuna örnek olacağına yürekten inanıyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

İlk 9 ayda 671 milyon TL zarar

Galatasaray Spor Kulübü İdare Konseyi Üyesi İsmail Sarıkaya toplantıda, kulübün birinci 9 aylık periyottaki mali raporları hakkında sunum gerçekleştirdi. Sarıkaya, kulüp ve bağlı ortaklarının 30 Eylül 2022 prestiji ile düzenlenmiş ve bağımsız kontrolden geçmiş konsolide raporlarına nazaran, 9 aylık devir ziyanlarının 671 milyon TL olduğunu tabir etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir