Fenerbahçe’nin yıldızına İtalya’dan talip çıktı! Sürpriz transfer

Fenerbahçe ‘ye geçen dönem başında Darmsstadt ile kontratı sona erdikten sonra gelen 31 yaşındaki futbolcu Serdar Dursun için sürpriz bir gelişme yaşandı. Geçen dönem Vitor Pereira ve İsmail Kartal tarafından çokça tercih edilen, sarı lacivertli forma ile çıktığı 37 müsabakada 15 gol 4 asiste imza atan Serdar için bu dönem istediği üzere gitmedi.

Portekizli teknik yönetici Jorge Jesus’un gelmesi ve onun getirdiği yeni transferler Batshuayi, Joao Pedro ve Joshua King üzere isimler nedeniyle adeta 2. forvet olmaktan 5. forvet olmaya kadar gerileyen ulusal futbolcu dönem başında ekipten ayrılmak istediğini idareye iletmişti.

İTALYA’DAN SÜRPRİZ İDDİA

Sezon başında deneyimli çalıştırıcı Jesus tarafından tercih edilen lakin daha sonra UEFA Avrupa Ligi’nde takıma dahil edilmeyen ve Süper Lig ‘de de son 7 müsabakada yalnızca 2 dakika forma talihi bulan ulusal futbolcu, devre ortasında ayrılmayı başına koymuş durumda.

Bu doğrultuda İtalya’dan sürpriz bir tez ortaya atıldı. İtalyan gazeteci Nicolo Schira, Spezia’nın Serdar Dursun ile ilgilendiğini öne sürdü. Ayrıyeten Genova’da yayınlanan Vilayet Secolo XIX gazetesi de Serdar Dursun’un devre ortasında İtalya’nın yolunu tutacağını belirtti. Gazete, Spezia’nın yeni menajeri Eduardo Macia’nın Internacional’in Amerikalı orta saha oyuncusu Johnny Cardoso ve Türk golcü Serdar Dursun’u takımına katmak için temaslara başladığını yazdı.

İtalyan basını, Spezia’nın Serdar Dursun’u satın alma opsiyonlu kiralamak istediğini söz etti. Serdar Dursun, bu dönem sarı lacivertli forma ile çıktığı 11 maçta toplamda 501 dakika müddet aldı. Ulusal futbolcu bu maçlarda yalnızca 2 gole imza atarken 2 de asistle oynadı.

MİLLİ GRUBUN YILDIZI

Serdar Dursun A Ulusal Futbol Kadrosu’na da Fenerbahçe’deki geçen dönem gösterdiği performansla seçildi. Birinci maçına 11 Ekim 2021 tarihinde çıkan golcü futbolcu ulusal grupta toplamda 10 müsabakada vazife alırken 7 gole de imza attı.

Stefan Kuntz’un tercih ettiği isimlerden birisi olan Serdar’ın daha fazla forma talihi bulacağı bir kulübe giderek ulusal ekipte uzunluk göstermeye devam etmek istediği söz ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir