MHP’li Büyükataman et fiyatlarındaki artışın sorumlusunu açıkladı

BURSA (İGFA) – MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, besin ve kırmızı et fiyatlarındaki fahiş fiyatla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Milletine sofrasına göz diken, iktisat üzerinden Türk milletini terbiye etmeye çalışan fırsatçılar artık de yaklaşan mübarek Ramazan ayını ve yerel seçimleri adeta bir fırsat bilerek fiyat artışları ve bilhassa de kırmızı et fiyatlarındaki fahiş artışlarla karşılarına çıktıklarını belirten Büyükataman, “Bu besin teröristlerinin artırım üstüne artırım yapması, en temel insani muhtaçlıkları milletimizin sofrasından çalmaya çalışması; hiçbir vicdani ve ahlaki pahayla açıklanamayacağı üzere ekonomik datalarla de bağdaşmamaktadır” dedi.

Hayvansal üretim noktasında 53 milyon küçükbaş, 16 milyon 500 bin büyükbaş hayvan sayısı potansiyeline sahip olan ülkemiz hayvansal üretiminde her geçen gün kalite ve randıman tarafından önemli gelişme sağlandığını kaydeden Büyükataman, hayvansal eser ile ilgili hem üreticilerin, hem de tüketicilerin muhafaza altına alındığını söyledi.

“ET VE SÜT KURUMU PİYASAYI DENGELİYOR”

Piyasasının dengelenmesinde değerli bir misyonu üstlenen Et ve Süt Kurumu bu vazifesi en yeterli formda yerine getirdiğine dikkati çeken Büyükataman, “Et ve Süt Kurumu’nun 600 bin başlık besilik büyükbaş hayvan ithalatı ile ilgili birtakım fırsatçı çevrelerin arka niyetli yorumları ekonomik tetikçilerin operasyonudur. Haksız fiyat artışlarının ve fırsatçıların önüne geçmek için Tarım ve Orman Bakanlığının hayvansal üretim konusunda en önemli kurumu olan Et ve Süt Kurumunun yetkilendirilmesi son derece yerinde olmuştur. Yaklaşan seçimleri bir fırsat görerek, ülke iktisadının her alanında kılık değiştirip karşımıza çıkan bu fırsatçı çevreler, üreticimizin ve tüketicimizin kanını emmek isteyen parazit bir yapı halini almıştır. Fakat Devletimiz gerekli kıymetleri almıştır. Tarım ve Orman Bakanlığının hayvancılık siyasetleri yerinde ve karalı bir halde devam etmektedir” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak her vakit milletimizin yanında ve devletimizin besin teröristlerine karşı verdiği gayretin sonuna kadar ardındayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir