Soylu’ya ’14 Mayıs darbe girişimidir’ sözlerini soran muhabirin kimliği ve telefonu alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cuma namazı için Gaziosmanpaşa’da Hürriyet Mahallesi’nden bulunan Beraat Camii’ne geldi. Çıkışta Süleyman Soylu’ya soru sormaya çalışan gazeteci Filiz Gazi, muhafazalar tarafından engellendi. Gazi, telefonundaki görüntülerin da müdafaalar tarafından silinmek istendiğini söyledi.

Soylu, dün 14 Mayıs seçimleri ile 15 Temmuz darbe teşebbüsünün karşılaştırmasını yapmış “15 Temmuz, fiili darbe teşebbüsüydü. 14 Mayıs 2023, Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların her birini bir ortaya getirerek oluşturabilecek siyasi darbe girişimidir” demişti.

‘GÖZLERİYLE İŞARET ETTİLER’

Gerçek Gündem muhabiri Filiz Gazi, Soylu’ya bu kelamlarını sordu. Gazi akabinde yaşananları şöyle anlattı:

“Soylu karşılık verdi: ‘Öyle bir şey olur mu? Amerika’yı söylüyorum. Biliyor musun Amerika’yı? Afganistan’a yaptıklarını biliyor musun?’

Soruma; “Açıklar mısınız, bilmeyenler öğrensin” diye devam ettim. Sonlanmıştı, tekinsiz gülümsemesinden anlaşılıyordu. “Sorunun karşılığını veriyorum. Cuman mübarek olsun” dedi.

Etrafındaki kalabalığı çekmeye devam ettim. Çıkış kapısına yaklaşırken bana bakıp, göz işareti yaparak bir daha gülümsedi. Evet, kuşkuya yer bırakmayacak formda sonlanmıştı. Yanındaki müdafaaları da kulaktan kulağa, göz teması ile birbirlerine beni işaret etti. Problem geliyor, sebebi ziyaretleri muhakkak, görüntülerimi müdafaam lazım diye düşündüm.

‘KORUMALAR ETRAFIMI SARDI’

Saniye geçmeden muhafazalar ve polisler etrafımı kuşattı. Kimliklerimin fotoğrafı çekildi. Polisler telefonumu elimden alarak görüntülerimi silmeye çalıştı. Fakat sildiğini sandığı görüntüler hala telefonumdaydı. Telefonumu aldım ve alandan ayrıldım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir