Vakıf Katılım ile Schmid Pekintaş Güneş Enerjisine Yatırım İçin İş Birliği Yaptı


Vakıf Katılım ve Schmid Pekintaş, çatı ve arazi GES projelerinin finansmanı için iş birliği anlaşması imzaladı. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Ortak geçmişimizden aldığımız ilham ile ortak geleceğimizi inşa eden en önemli kurumlardan biri olarak bu iş birliği Vakıf Katılım’ın çevreye ve yeşile verdiği önemin göstergesi” dedi. 

Katılım finans sektörünün referans kurumu olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vakıf Katılım, yenilenebilir enerji yatırımlarına desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Vakıf Katılım ve Schmid Pekintaş, GES panel üretimi, temini ve satışı noktasında iş birliği yaptı. Yapılan anlaşmayla Schmid Pekintaş, GES panel üretimi, temini ve satışı noktasında Vakıf Katılım müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda ürün müsaitliğine göre destek olabilecek.

 

“Geçmişimizden aldığımız ilhamla geleceği inşa ediyoruz”

Schmid Pekintaş ile yapılan iş birliğinin çevreye verilen önemin bir göstergesi olduğunu belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Vakıf Katılım olarak bu iş birliği ile hem çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir geleceğe destek veriyoruz hem de yenilenebilir enerji yatırımları yapan firmalarla birlikte enerjide cari açığın azaltılmasına katkı sunuyoruz. Kamu ve özel sektördeki projelere ‘Yeşil Finansman’ desteği sunarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Dünya bırakma hedefiyle hareket ediyoruz. Faaliyetlerimize Birleşmiş Milletler’in ilan ettiği ‘Sürdürülebilir Kalkınma Planı’ kapsamında devam edecek, çevreye dost, yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımların finansmanlarında var olmayı sürdüreceğiz” dedi. 

“Ülkemizdeki enerji potansiyelini harekete geçirecek yatırımların desteklenmesi ile enerji alanında dışa bağımlılığın azaltılması ve hanelerimizin temiz enerji ile aydınlatılmasına katkı sunuyoruz’’ diyen Göktaş, ‘’Bu motivasyondan hareketle KOBİ’lerimizin yeşil enerji alanında finansmana erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla; yatırımcıların enerji projelerine yönelik uçtan uca danışmanlık sağlayarak, KOBİ’lerimize finansal çözümler sunuyoruz. Vakıf Katılım verimlilik ve tasarruf odaklı ürünleriyle, yenilenebilir enerji yatırımlarını desteklemeye, ülkemizin sürdürülebilirlik hedeflerine uygun çözümler geliştirmeye devam edecek” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

İş birliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Schmid Pekintaş Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Olcay ise şunları söyledi: 

“Ülkemizin enerji ihtiyacını kendi kaynaklarından, kendi güneşinden karşılamak için 2013’ten beri ileri Alman teknolojisi ile üretim yapıyoruz. Lider güneş paneli üreticisi konumumuzu ülkemizin güçlü finans kurumlarından olan Vakıf Katılım ile yaptığımız bu iş birliği anlaşması ile pekiştirmekten dolayı mutluyuz.

Güneş enerjisini kullanarak, çevreye ve geleceğe yatırım yapmak ve kendi elektriğini önce ucuza sonra bedavaya üretmek isteyen herkesin çözüm ortağı olacağız. Yeni ürünlerimizi, sürekli gelişen teknolojilerimizi ve enerji depolama çözümlerimizi de yakında müşterilerimizin hizmetine sunacağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir