Kirişci: Bunların millete reva gördükleri şey fakirlik

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Maraş’ın Afşin ilçesindeki Ömer Ağa Konağı’nda düzenlenen “İlk Oyum AK Parti’ye Birinci Oyum Erdoğan’a” aktifliğine katıldı.

AA’nın haberine nazaran, seçimlerle ilgili muhalefete yüklenen Kirişçi, “Topraklarımız azaldığı halde son 20 yılda üretimimizi yüzde 32 arttırmışız. 3 milyar 800 milyon dolarlık ihracat yaparken 30 milyar dolara çıkarmışız. Türkiye’nin 2002’deki 36 milyar dolar olan ihracatını onu da getirmişiz 254 milyar dolara çıkarmışız” dedi.

‘BİZ BULGUR PİLAVI AYRAN VE SALATAYLA DURUMU YÖNETİM EDECEĞİZ, BEYEFENDİLER YİYECEKLER, İÇECEKLER’

“Bu ihracatı kim yapıyor? Bu üretimi kim yapıyor? Bu ülkenin insanları değil mi? Bunlarla gurur duymamız gerekmez mi?” diye soran Kirişci, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Ama bunların bu millete reva gördükleri şey, fakirlik kıymetli kardeşlerim. Bunların garibanla, bu ülkenin asli ögeleriyle hiçbir organik bağları yok. Ankara’da Çankaya, İstanbul’da Kadıköy, Beşiktaş, İzmir’de Karşıyaka, Adana’da da Çukurova. Arzı endam ettikleri ilçeler bunlar. Kardeşim sen hani toplumsal demokrattın? Sen hani yoksuldan fukaradan yanaydın? Dünyada toplumsal demokrat denildiğinde ne anlaşılır? Yoksul fukara garip gurabanın olduğu yerler anlaşılır değil mi? Bunlar oralarda var mı? Yok. Bunlar o denli bir kederleri de yok. Zira bunların isimlerinde var ancak amellerinde bu türlü bir şey yok. Bunlar daima bu topluma doruktan baktılar, ayrıştırdılar, ötekileştirdiler. Biz bulgur pilavı ayran ve salatayla durumu yönetim edeceğiz, beyefendiler yiyecekler, içecekler. Kürklü hanımlar, papyonlu beyefendiler uçağa binecekti biz bunu bozduk mu? Bozduk.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir