Örnek işletme belgesini başkanlar verdi


Nilüfer’deki “Örnek İş Yeri” belgesine sahip işletmelere bir yenisi daha eklendi.

 Hijyen ve hizmet kalitesi açısından kriterlere uyan Köşebaşı Restoran, Nilüfer’de ‘Örnek İş Yeri’ belgesi almaya hak kazanan 22. işletme oldu.

Nilüfer’de 2003 yılından bu yana sürdürülen ‘Örnek İş Yeri’ uygulamasına yeni bir işletme daha eklendi. Proje kapsamında, Nilüfer Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Denetim Bürosu; üretim, personel ve işletme hijyeni, ürün muhafaza koşulları, hizmet kalitesi ve personel sağlığı gibi kriterleri inceledi. Denetimlerin ardından Köşebaşı Restoran, ‘Örnek İş Yeri’ belgesi almaya hak kazandı. Köşebaşı Restoran, Nilüfer’de bu belgeyi alan 22. işletme oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, uygulamanın çeşitli kriterleri barındırdığına dikkat çekerek, bunları üst üste koyunca en iyi hizmeti veren iş yerinin öne çıktığını kaydetti. Kriterleri yerine getiren işletmeleri ödüllendirdiklerini belirten Başkan Erdem, “Bunu birçok alanda yaygınlaştırıyoruz. Nilüferliler, seçici. Özellikle sıhhi, hijyenik koşullarda hizmet veren iş yerleri, çok fazla ilgi görüyor. Biz de bunu teşvik ediyoruz” dedi.

‘Örnek İş Yeri’ belgesini, programa katılan Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz ile birlikte Köşebaşı Restoran İşletmecisi Özcan Dilekyiğit’e veren Başkan Erdem, işletme çalışanlarını da kutladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir